Novinky

17.09.2011  |  Zatmenie Mesiaca

V noci z 15. na 16. Juna sme boli svedkami nebeského divadla vo forme úplneho zatmenia Mesiaca. A to nebolo hocijake  zatmenie, išlo o jedno z piatich najdlhších zatmení Mesiaca v tomto storočí, pretože Mesiac prechádzal takmer presne cez stred tieňa Zeme. Z tohto nebeského divadla vám prinášam videa a snímky ktore sa nám podarilo zachytiť.

číst více...

17.09.2011  |  Perzeidy 2011

V noci z 12 na 13. Augusta nastalo maximum najznámejšieho meteorického roja Perzeidy. Tohto roku síce predpovedi neprial Mesiac ktorý bol pár hodín pred splnom, ale ani to neodradilo od pozorovania skupinku 12-tich nadšencov nočnej oblohy.

číst více...

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.