Novinky

05.06.2012  |  Kurz praktických pozorovaní úspešne za nami

Našimi stálymi účastníkmi dlho očakávaný Kurz praktických pozorovaní je za nami.

číst více...

23.05.2012  |  Úspěšné turné digitálního planetária Zlínským krajem

Děti z celkem dvanácti tříd v rozmezí od prvního do devátého ročníku tří měst Zlínského kraje (Uherský Brod, Valašské Meziříčí a Zlín) měly možnost se během měsíce května seznámit díky programu digitálního planetária s aktuálním děním na denní a noční obloze a s jednotlivými tělesy sluneční soustavy.   

číst více...

19.05.2012  |  Pozorujte! Přechod Venuše přes sluneční disk.

6. června 2012 máme v případě dobrého počasí při východu Slunce všichni možnost pozorovat přechod planety Venuše přes sluneční disk. Dalšího tohoto úkazu se dočkáme až za 105 let! 

Pokud chcete úkaz pozorovat je nezbytné náležitě si chránit zrak nebo nejlépe navštívit některou z hvězdáren.

číst více...

20.04.2012  |  Digitální planetárium poprvé na české straně hranice

Přeshraniční spolupráce na projektu Obloha na dlani se neustále rozvíjí a přináší konkrétní výsledky a akce na obou stranách hranice.

Tentokrát navštíví slovenští kolegové se svými akcemi Českou republiku. Celkem do 3 měst Zlínského kraje zavítají kolegové z Hvězdárny v Partizánskom se svým přesnosným digitálním planetáriem. Program tak celkem shlédne 12 školních skupin.

číst více...

18.04.2012  |  Príbehy kozmických technológií na Slovensku

Hvezdáreň v Partizánskom vďaka svojmu cezhraničnému partnerovi Hvezdárni vo Valašskom Meziříčí usporiada v máji štyri prezentácie venované Kozmickým technológiam.

číst více...

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.