Novinky

08.10.2012  |  Planetárium na Astrofilme 2012

S planetáriom zavítame 11. októbra 2012 do Piešťan na ďalší ročník filmového festivalu venovaného astronómii.

číst více...

20.09.2012  |  Planetárium v obci Strážnice

V rámci Dňa európskej spolupráce 2012 zavíta Hvezdáreň v Partizánskom s planetáriom do obce Strážnice v Českej Republike.

číst více...

23.07.2012  |  Připravujeme workshop - Astronomická pozorování ve vzdělávání

Dovolujeme si vás pozvat na workshop s názvem 'Astronomická pozorování a jejich využití ve vzdělávání' zaměřený na praktická astronomická pozorování a potenciál jejich využití ve vzdělávání. Součástí workshopu bude teoretická část, praktické úlohy a pozorování, představení pozorovací techniky a metodik, ale také souhrn nejnovějších teoretických poznatků z astronomie a astrofyziky. Významnou součástí programu budou praktická pozorování, a to jak denní (pozorování Slunce) tak noční oblohy včetně ukázek využití moderní pozorovací techniky v podobě přenosných dalekohledů a CCD kamer.

číst více...

15.06.2012  |  Příběhy kosmických technologií zazněly na Slovensku.

V rámci vzdělávací programové aktivity projektu OND a spolupráci s přeshraničním partnerem z hvězdárny v Partizánskom, jsme mohli ve spolupráci s předním českým popularizátorem kosmonautiky, Tomášem Přibylem, navštívit celkem čtyři školy v Trenčínském kraji. 

číst více...

15.06.2012  |  S experimenty za poznáním

Na konci roku 2011 jsme se v rámci programové aktivity vydali na malé turné po okolí, abychom předvedli inovované experimentální pořady z optiky a elektromagnetismu. 

číst více...

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.