Novinky

11.01.2013  |  Zvukové záznamy z přednášek a prezentace

V archivu výstupů projektu Obloha na dlani jsme se dočkali tolik očekávaných zvukových záznamů a slajdů z další části přednášek. 

číst více...

14.11.2012  |  Laboratórium vedomostí - Mechanika

Po minuloročnej úspešnej prezentácii experimentov z termodynamiky pripravujeme nové experimenty, tentokrát sa budeme venovať mechanike.

číst více...

08.11.2012  |  Vzdělávací seminář Kosmonautika a raketová technika 2012

Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace Zlínského kraje pořádá i v letošním roce víkendový vzdělávací seminář zaměřený na úspěchy kosmonautiky, kosmické technologie a novinky z výzkumu vesmíru především v oblasti pilotovaných letů. Seminář s podtitulem „Kosmické technologie – automaty versus člověk“ se koná poslední listopadový víkend ve dnech 23. až 25. listopadu 2012 v rámci projektu Obloha na dlani.

číst více...

16.10.2012  |  Exkurzia pre učiteľov do Martina

 Pripravujeme ďalší seminár pre učiteľov fyziky.

číst více...

11.10.2012  |  Robot Party se vydařila

Přečtěte si jak se podařila akce Robor Party v Partizánskom. Prohledněte si fotogalerii.

číst více...

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.