Novinky

10.04.2012  |  Podivné hviezdy

Na Jankovom Vŕšku sa uskutoční ďalší Kurz praktických pozorovaní. Máte možnosť stiahnuť si prihlášku a prihlásiť sa. Tešíme sa na vašu účasť.

číst více...

20.02.2012  |  Seminár pre učiteľov fyziky

Hvezdáreň v Partizánskom v spolupráci s partnerskou Hvezdárňou vo Valašskom Meziříčí pripravuje v rámci projektu ďalšiu akciu tentoraz určenú predovšetkým pre učiteľov fyziky z prihraničných regiónov. To ale neznamená, že sa nemožu zúčastniť aj ostatní záujemcovia. Všetci sú vítaní, stačí sa prihlásiť. Uskutoční sa počas jarných prázdnin v Trenčianskom kraji v priestoroch hvezdárne.

číst více...

13.02.2012  |  Workshop o experimentech a praktických úlohách ve vzdělávání

Partnerské hvězdárny projektu Obloha na dlani připravily na březen 2012 zajímavé setkání zaměřené na význam a budoucnost praktických experimentů a úloh v systému vzdělávání.

Pracovní setkání se uskuteční ve dnech 23.-24. března 2012 v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí. Včas přihlášeným účastníkům bude v rámci projektu hrazeno ubytování v hotelu Apollo.

číst více...

21.12.2011  |  Zahájena evaluace experimentálních programů

Jedna z klíčových aktivit projektu Obloha na dlani - Laboratoř vědomostí - vstoupila do své další již téměř finální etapy. Po několika měsících příprav a zajištění materiálního vybavení jsme začali zkoušet připravené programy z oblasti optiky, elektromagnetismu a elektrostatiky při akcích pro školy.

V první etapě jsme navštívili několik škol v okolí (Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Jablůnka) a několik škol přišlo k nám na hvězdárnu.

číst více...

09.12.2011  |  Výstupy ze semináře kosmické technologie k dispozici

Pro všechny zájemce jsme zveřejnili soubor výstupů ze vzdělávacího semináře Kosmické technologie - pilotované lety, který se konal na Hvězdárny Valašské Meziříčí ve dnech 25.-27. listopadu 2011.

Akce se mimo jiné odborníky účastnil také slovenský kosmonaut Ivan Bella, který si svým vystoupení jednoznačně získal všechny účastníky. V rámci akce jsme měli možnost sledovat také úspěšný start marsovské laboratoře Curiosity.

číst více...

rss Novinky můžete odebírat přes RSS.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.