Partneři projektu

Velmi dobrým podnětem k rozvoji společnosti, institucí, ale i jednotlivců je spolupráce. Právě na této bázi je také postaven Operační program Přeshraniční spolupráce Slovenská republika - České republika pro roky 2007-2013.

Také projekt Obloha na dlani je postaven na těsné spolupráci a rozvoji této spolupráce mezi partnerskými institucemi v České republice a Slovenské republice. Vedoucím partnerem projektu je Hvezdáreň v Partizánskom a hlavním přeshraničním partnerem je Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.

Hvezdáreň v Partizánskom   Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. 

Na těchto stránkách najdete podrobnější informace o jejich činnosti, vybavení, současných aktivitách včetně ilustračních fotografií. Zřizovatelem organizace slovenského partnera je Trenčianský samosprávný kraj, partnerské organizace na české straně Zlínský kraj.

Logo programu

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.