Připravujeme

Vzdělávací seminář Kosmické technologie – pilotované lety

Hvězdárna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace Zlínského kraje pořádá v letošním roce víkendový vzdělávací seminář zaměřený na úspěchy kosmonautiky, kosmické technologie a novinky z výzkumu vesmíru především v oblasti pilotovaných letů. Seminář s podtitulem „Kosmické technologie – pilotované lety“ se koná poslední listopadový víkend ve dnech 25. až 27. listopadu 2011 v rámci projektu Obloha na dlani.

Kurz praktického pozorovania - Digitálna astronómia - 23. - 25. 9. 2011

Pozývame Vás, vašich študentov a astronómov amatérov na vzdelávací seminár Kurz praktického pozorovania s tematickým zameraním „Digitálna astronómia“.

Akciu realizuje Hvezdáreň v Partizánskom v spolupráci s Hvezdárňou Valašské Meziříčí p.o., v rámci projektu OBLOHA NA DLANI, ktorý je spolufinancovaný z OP Cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013. Seminár sa uskutoční v Hoteli Partizán na Jankovom Vŕšku v dňoch 23.-25. septembra 2011.

Kurz praktického pozorovania - Ako astronómovia spoznávajú vesmír - 20. - 22. 5. 2011

Pozývame Vás, vašich študentov a astronómov amatérov na vzdelávací seminár Kurz praktických pozorovaní s tematickým zameraním „Ako astronómovia poznávajú vesmír“. Akciu realizuje Hvezdáreň v Partizánskom v spolupráci s Hvezdárňou Valašské Meziříčí p.o., v rámci projektu OBLOHA NA DLANI, ktorý je spolufinancovaný z OP Cezhraničnej spolupráce SR-ČR 2007-2013. Seminár sa uskutoční v Hoteli Partizán na Jankovom Vŕšku v dňoch 20.-22. mája 2011.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.