Zajímavá videa

Seminář Kosmické technologie - 2011

O posledním listopadovém víkendu (25. až 27. 11. 2011) uspořádala Hvězdárna Valašské Meziříčí ve spolupráci s hvězdárnou v Partizánskom seminář na téma Kosmické technologie - pilotované lety. O velkém zájmu veřejnosti o kosmonautiku svědčí fakt, že se programu v sobotu odpoledne zúčastnilo více než 100 posluchačů. Možná k tomu přispěla i skutečnost, že mimořádným hostem akce byl slovenský kosmonaut Ivan Bella.

Seminár Kurz praktického pozorovania - Digitálna astronómia

Zostrih prednášok z akcie Kurz praktického pozorovania - Digitálna astronómia

 

 

 

Seminář Kosmické technologie - 2010

Kosmický výzkum, kosmické technologie a technika se zatím stále těší zájmu mladých zvídavých lidí. Tato velká oblast lidského snažení nám otevírá nové cesty poznání, nové způsoby řešení dosud neznámých problémů.

Je potěšitelné, že tento trend je patrný i na počtu návštěvníků přeshraničního semináře Kosmické technologie - Astronomie s oběžné dráhy, který se konal v listopadu 2010 na Hvězdárně Valašské Meziříčí v rámci projektu Obloha na dlani.

S celkovou atmosférou akce se můžete alespoň částečně seznámit prostřednictvím několika krátkých videoáznamů.

Vyhledávání

Novinky

26.02.16

Robotika s Legem – jednoduchými kroky ke složitému cíli

Malé shrnutí postřehů po pěti letech od vzniku a zařazení do nabídky programů Robotika je název programu, který patří ke speciálním vzdělávacím pořadům hvězdárny a pravděpodobně jej už můžeme zařadit k oblíbeným stálicím naší nabídky. Program je určen především pro žáky vyšších ročníků základních škol a studenty škol středních.

15.11.13

Planetárium v Polus City Center

Naše digitálne planetárium sa stalo jednou z hlavných výhier pri príležitosti European Cooperation Day 2013. Deti si doplnili vedomosti a naučili sa nové poznatky.

30.04.13

Prezentace výsledků projektu na Trenčianskom robotickom dni

Díky rozvoji přeshraniční spolupráce jsme byli k aktivní účasti pozváni organizátory 8. ročníku Trenčianského robotického dňa. Akce se účastnila také naše partnerská Hvězdárna v Partizánskom, a tak jsme i přes velké pracovní vytížení do Trenčína přijeli. Akce byla v mnoha ohledech poučná a inspirativní a nejen že jsme seznámili posluchače s novými vzdělávacími programy, ale hlavně oslovili žáky a studenty se zájmem o automatizaci a robotizaci.